Metóda L Mojžišové

Nedarí sa otehotnieť, alebo čo môžem spraviť okrem umelého oplodnenia… metóda L Mojžišové

Napísať tento článok som sa rozhodla hlavne preto, lebo čím ďalej tým viac sa stretávam s problémom počatia. Páry veľakrát ani netušia, že okrem umelého oplodnenia (IVF), existujú aj iné riešenia a medzi také patrí metóda L Mojžišové .

Dieťa, je ten najkrajší dar lásky, ale čo robiť ak sa nedarí? Žena podstúpi všetky možné vyšetrenia, pokiaľ sa nezistí relevantný dôvod podstúpi vyšetrenie aj muž (niekedy aj nie). Následne sa páru odporučí IVF, aj keď žena nemá zjavný gynekologický problém.  A práve pre ženy, ktoré sú po gynekologickej stránke v poriadku a napriek tomu sa im nedarí otehotnieť je metóda L Mojžišové vhodná. Samozrejme, ju odporúčam aj ženám ktoré sa na IVF pripravujú.

Nie sú to len cviky…

Veľa žien pozná len cviky podľa L Mojžišové . Cvičenie samo o sebe bez predchádzajúceho vyšetrenia a ošetrenia fyzioterapeutom, nie je účinné. Komplexná metóda L Mojžišové sa skladá z vyšetrenia a ošetrenia fyzioterapeutom (mobilizácie, uvoľnenie svalov, uvoľnenie panvového dna a pod.) a z každodenného cvičenia.

Prečo voliť certifikovaného terapeuta…

Metóda L Mojžišové je zameraná prevažne na svaly panvového dna. Zvýšené napätie týchto svalov sa môže prenášať na vajcovody, maternicu, pošvu a tak ovplyvniť ich činnosť. K tomu sa môžu pridružiť poruchy funkcie chrbtice, blokády v oblasti rebier a panvy. To všetko spôsobuje svalové spazmy v oblasti panvy a dolných končatín a tiež ku stiahnutiu svalov panvového dna. Terapeut uvoľní kostrč, svaly panvového dna, zmobilizuje kĺby, odblokuje rebrá a celkovo upraví svalové napätie. Odporučí presné cvičenia na doma a určí ďalší postup. Klientka dochádza na kontrolu raz za mesiac a to najčastejšie 6x, teda približne pol roka. S pribúdajúcim vekom ženy, sa môže liečba predĺžiť. Z týchto dôvodov je vzájomná spolupráca s fyzioterapeutom nutná !!!  Úspešnosť metódy sa uvádza okolo 34%.

Metóda L Mojžišové má zásadný vplyv pre:
  • ženy s funkčnou sterilitou (t. j. žena je po gynekologickej stránke zdravá, ale dochádza u nej k zovretiu niektorých svalov v malej panve, ktoré súvisia s reprodukciou).
  • opakované potraty, hlavne v prvom trimestri
  • bolestivá menštruácia (krvné zrazeniny)
  • bolesti či dyskomfort pri pohlavnom styku
  • problémy s močením (retencia moču, inkontinencia) , obstipacie
  • zlepšuje hodnoty spermiogramu u mužov
  • bolesti chrbta, hlavy
  • skolióza

Rada by som upozornila, že metóda L Mojžišové  má vplyv aj u žien, ktoré sa chystajú IVF podstúpiť. Uvoľnením svalového napätia, mobilizáciami a odblokovaním rebier sa úspešnosť IVF zvyšuje.

Záverom by som chcela apelovať na ženy, aby s prípravou na materstvo začali skôr a nenechávali to na poslednú chvíľu. Vekom možnosť otehotnenia klesá a ženy bojujú s časom. Verím, že sa táto možnosť pomoci počatia dostane do pozornosti širokej verejnosti.

V prípade záujmu o terapiu nás kontaktujte : 0907787911, watsapp, viber, FB, mail info@fitrelaxstudio.sk

Michaela Urbanovičová , Fit&RelaxStudio

Dipl. fyzioterapeut a Certifikovaný terapeut metódy L. Mojžišové

Categories: Fyzioterapia, Zdravie
Telefón: +421 907 787 911
Email: info@fitrelaxstudio.sk
Moyzesova 61
Fit & RelaxStudio, 90028 Ivanka pri Dunaji